Nauka angielskiego na wsi, to program immersji językowej, realizowany na terenie wiejskim. Jest to alternatywa wobec kursów: angielski przez SKYPE i angielski z dojazdem lektora.

Polega na stworzeniu w Polsce żywego środowiska, które imituje/naśladuje środowisko anglojęzyczne. Jest to pomysł na naukę języka angielskiego dla osób, które z racji zaangażowania zawodowego nie mogą pozwolić sobie na zagraniczne kursy języka angielskiego. NeoLingua kieruje tego rodzaju propozycję do pracowników firm, przedsiębiorców, przedstawicieli wolnych zawodów, a także do wszystkich miłośników nauki języka angielskiego. Kursy immersji będą się odbywać na wsi, w osadzie Zambski i jej najbliższych okolicach.
Nauka angielskiego na wsi to w praktyce odpowiednik tradycyjnego, siedemdziesięcio godzinnego kursu angielskiego, który trwa przez pięć dni (od niedzieli do piątku). Każdorazowo w programie bierze udział tylko czterech polskich uczestników i czterech native speaker’ów (osób, dla których językiem ojczystym jest język angielski).

Przez pięć kolejnych dni, każdy z polskich uczestników musi odnaleźć się, i poradzić sobie w otoczeniu, w którym:

OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNY ZAKAZ UŻYWANIA JĘZYKA POLSKIEGO I NAKAZ UŻYWANIA TYLKO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Każdy z polskich uczestników musi szybko "przestawić się" na język angielski. Rozmawiać i myśleć po angielsku.
Uczestnicy, razem spożywają posiłki (przy wspólnym stole), rozmawiają, dyskutują, lub biorą udział w zaplanowanych zajęciach. Całość, w sielskim otoczeniu, niemal w kompletnym oderwaniu od wielkomiejskiej cywilizacji. Siedlisko w Zambskach położone jest w otoczeniu lasów, łąk i pól. Na obszarze, tworzącym niegdyś rozległy kompleks Puszczy Białej (Kurpie Białe). Wychodząc na zewnątrz, można spotkać łosia, bobra, czaplę, bociana czy wszelkiej maści błotne ptactwo. Ciekawym urozmaiceniem dla uczestników, jest możliwość spożywania dań, które w dawnych czasach jadano pod kurpiowską strzechą.

Neolingua uruchomi dodatkowe kursy immersji od pażdziernika 2017 roku.Copyright NeoLingua.pl